BAGHDAD TURKISH TEXTILE & SHOES 2020

Ülkeler komşularıyla iyi ilişkiler ve karşılıklı ticaret ile büyüyor ve gelişiyor. Irak/Bağdat yeniden değerlendirilmesi gereken yeni bir pazar olarak öne çıkıyor. 95,2 milyar dolarlık petrol gelirinin kontrolünü elinde tutan Bağdat yönetimi, Irak’ın yeniden yapılandırılması için 100 milyar dolarlık yatırım ön görüyor. Cumhurbaşkanlıkları düzeyinde yapılan görüşmelerde Türkiye Irak’ın yeniden yapılanma sürecine talip olmuştur. Ticaret Bakanlıkları arasında yapılan görüşmelerde,  mevcut 9 milyar dolarlık iş hacminin yakın gelecekte 20 milyar dolara taşınmasına yönelik anlaşmalar imzalanmıştır. 
Irak, son yıllarda hazır giyim ihracatımızın en fazla artış gösterdiği pazarlardan bir tanesi. 2018 yılı rakamlarına bakıldığında; Irak, hazır giyim ihracatı yapılan ilk 20 ülke arasında yer alıyor. 
Fuarlar bölgemizde geleceğin kurgulanmasına ve iş imkanlarının değerlendirilmesine öncülük etmektedir.  Bu yeni pazarda T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da desteği ile hazırlanan fuarlar dizisinin ilkinde, 40 yıllık deneyimi ve güvencesi ile Tüyap sizleri bu değişen pazardan pay almaya davet ediyor.